Sehenswürdigkeiten von Jastrzębia Góra

Atrakcje Jastrzębiej Góry i okolic

Facebook
WhatsApp
Twitter
Email
Drukuj

Jastrzębią Górę warto odwiedzić nie tylko ze względu na wyjątkowy charakter samego kurortu, ale też ze względu na sporą różnorodność linii brzegowej w tym miejscu. Miejscowość zlokalizowana jest nad klifowym wybrzeżem. Pomimo istnienia falezy, Jastrzębia Góra nie jest jednak pozbawiona dostępu do pięknej, szerokiej plaży. Ów plaża nie grzeszy monotonią – od zachodu plaża jest piaszczysta, a na wschodnich krańcach kamienista. Również sam klif jest zróżnicowany, z jednej strony plażowicze muszą pokonać kilkaset stopni, a z drugiej ledwie kilkadziesiąt. Plaża tętni życiem przez cały sezon letni, ale zawsze można znaleźć na niej miejsce dla siebie. Jesienią natomiast i w miesiącach zimowych staje się miejscem niezliczonych spacerów osób poszukujących wytchnienia i oddechu najczystszym, bogatym w jod powietrzem. A także punktem spotkań nadmorskich morsów, ludzi czerpiących radość i wartość z kąpania się w lodowatej wodzie. Podczas wakacji, przy głównych wejściach na plaże kąpieliska są strzeżone i wyznaczone przez ratownika. Ponadto z dedykacją dla sportowych dusz, plaża wyposażona jest w dwóch punktach w boisko do siatkówki plażowej. Wieczorami plażę zaludniają miłośnicy zachodów słońca i amatorzy nocnych imprez przy ognisku. Warto odwiedzić plażę o dwóch różnych porach roku, aby na własnej skórze przekonać się o jej trwającej cały rok cudownej scenerii. 

zachod slonca w jastrzebiej gorze
Zachód słońca w Jastrzębiej Górze
klify w jastrzebiej gorze
Klify

Klify w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra może poszczycić się najwyższym klifem na wybrzeżu Bałtyku. Dlatego w pasie wybrzeża Jastrzębia Góra jest taka wyjątkowa. Wysoki na 33 metry jastrzębski klif umożliwia turystom obserwacje niepowtarzalnych zachodów słońca oraz pospacerować w miejscu silnie nasyconym uzdrawiającym morskim aerozolem. Nazwa najprawdopodobniej ma przypominać o prawdziwym królu, dominującym niegdyś nad okolicą Jastrzębiej Góry i przybrzeżnymi klifami – jastrzębiu. Wzdłuż krawędzi jastrzębskiego klifu biegnie niebieski szlak turystyczny.

Wąwóz „Lisi Jar"

Wąwóz „Lisi Jar” stanowi integralny fragment Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jest to wąwóz, który ciągnie się wąskim pasem z lądu do wybrzeża Bałtyku. Niecka osiąga głębokość nawet do 50 metrów. Spacerując wąwozem można zaobserwować okazałe, ponad stuletnie buki, które porastają zbocza wąwozu, tworząc niesamowity, lokalny mikroklimat. Istnieją przesłanki, że niegdyś wąwóz ten miał ok. 10 km długości, jednakże destrukcyjne działanie morza sprawiło, że dziś ma tylko 350 m długości. Ponadto legenda głosi, że u wejścia do Lisiego Jaru hrabia de Rosset utworzył pierwsze w kraju nadmorskie schronisko turystyczne „Nad Lisim Jarem”, a w jego bliskim otoczeniu umieścił pomnik upamiętniający legendę, jakoby Zygmunt III Waza wylądował właśnie w Lisim Jarze po nieudanej wyprawie po koronę Szwecji.

wawoz lisi jar
Wąwóz "Lisi Jar"
Polodowcowy wawoz Strondowy Jar
Polodowcowy wąwóz "Strondowy Jar"

Polodowcowy wąwóz „Strondowy Jar"

Pomorze posiada wiele pięknych miejsc, w których można miło spędzić czas. Polodowcowy wąwóz o nazwie Strondowy Jar, który przebiega między ulicami Pucką, a Drogą Rybacką, to przede wszystkim jedna z ciekawszych atrakcji przyrodniczych, która zlokalizowana jest w Jastrzębiej Górze. Wprawdzie nie prowadzi bezpośrednio nad morze, ale za to znajduje się w niemal samym centrum Jastrzębiej Góry. Przechadzka wzdłuż wąwozu, a szczególnie na zboczach pozwala cieszyć się fantastycznymi widokami. A kontynuując wędrówkę w stronę Ostrowa wyznaczonym szlakiem pieszym podziwiamy piękne krajobrazy nadmorskich podmokłych łąk.

Rezerwat przyrody „Bielawa"

Rezerwat przyrody „Bielawa” jest kolejną ciekawą propozycją na mapie regionu, który umożliwia podziwianie malowniczych krajobrazów i spędzenie aktywnie czasu, gdy, osiągnęło się limit chęci w wylegiwaniu się na plaży. Miejsce ma w sobie jedyny w swoim rodzaju klimat, co każdego roku przyciąga rzesze turystów do nadmorskich miejscowości. Jest to wymarzone miejsce dla miłośników przyrody, ciszy i spokoju. Rezerwat ten znajduje się w otulinie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jego powierzchnia wynosi niemal 720 ha. Usytuowany jest pomiędzy miejscowościami Jastrzębia Góra i Ostrowo, a więc na zachodnich krańcach miejscowości. Rezerwat spełnia funkcję przede wszystkim ochronną, w tym torfowiska wysokiego typu bałtyckiego z roślinnością i gatunkami zwierząt narażonymi na wymarcie. Obszar Bielawskich Błot to ostoja ptaków wodno-błotnych o randze krajowej. Są to m.in.: błotniak łąkowy; żuraw; siewieczka obrożna; łęczak; sowa błotna.

Rezerwat przyrody Bielawa
Rezerwat przyrody „Bielawa"
promenada swiatlowida jastrzebia gora
Promenada Światowida​

Promenada Światowida

Promenada Światowida jest głównym deptakiem i jednocześnie najbardziej rozrywkową częścią Jastrzębiej Góry. Tutaj turyści mogą nie tylko smacznie zjeść w okolicznych restauracjach, ale także spędzić dzień z dziećmi, korzystając z atrakcji, które są w tym skrawku miejscowości dostępne. Oferta uzupełniona jest w kawiarnie, sklepy z pamiątkami czy odzieżą, puby. Przy Promenadzie zlokalizowany jest skwer z fontanną i przestrzenią do odpoczynku. Na końcu zaś znajduje się punkt widokowy oraz zejście na plażę o numerze 24.

Latarnia morska w Rozewiu

Latarnia morska w Rozewiu to jedna z bardziej reprezentatywnych atrakcji regionu. Ów latarnia, która usytuowana jest na przylądku Rozewie, jest najstarszą i najbardziej wysuniętą na północ budowlą tego typu. Budynek latarni jest dosyć charakterystyczny – biała, murowana dolna część i metalowa, czerwona góra. Warto wspiąć się na szczyt liczącej niemal 33 metry latarni, gdyż można podziwiać stamtąd widok na całą okolicę, w tym panoramę morza – obiekt udostępniony jest dla turystów. Wewnątrz latarni znajduje się wystawa historii latarnictwa morskiego. Można m.in. między innymi podziwiać przedni reflektor latarni włącznie z wyposażeniem elektrycznym. Urządzenia te pozostały na swoim miejscu po dwóch przeprowadzonych znacznych przebudowach latarni. W czasie drugiej modernizacji dokonała się największa przemiana w wyglądzie latarni. Została ona podwyższona o 8 m przez wstawienie metalowego walca. Powodem podwyższenia były pobliskie drzewa rosnące w Rezerwacie Przyrody Przylądek Rozewski, które zasłaniały blask latarni. Na wieży zainstalowano również inne źródło światła. Poza latarnią zwiedzać można także inne budynki składające się na kompleks, a więc stodołę, piekarnię oraz maszynownię. Wysokość wieży latarni wynosi 32,7 metra. Natomiast biorąc pod uwagę ulokowanie latarni na wysokiej skarpie źródło światła znajduje się na wysokości ponad 83 m n.p.m. i dostrzegalne jest z 26 mil morskich. W pobliżu latarni ustawione są dwa pomniki – Stefana Żeromskiego oraz pamiątka objęcia Pomorza przez polskie wojsko w 1920 roku. Latarnia morska w Rozewiu mieści się przy ul. Leona Wzorka 1. Patronem ulicy jest latarnik, który pracował tutaj w latach 1920 -1939.

Więcej informacji: https://wladyslawowo.pl/atrakcje/atrakcja/898/latarnie_morskie_w_rozewiu

latarnia morska w rozewiu
Latarnia morska w Rozewiu
dom whiskey
Dom Whisky i Festiwal Whisky

Dom Whisky i Festiwal Whisky

Dom Whisky to miejsce dedykowane wszystkim pełnoletnim smakoszom tej królowej wśród alkoholi. Tutaj oprócz skosztowania tego alkoholu możesz zakupić taki, który smakował Ci najbardziej. Jest to miejsce stworzone z miłości do tradycji, jaka wytworzyła się wokół osobliwości i charakteru whisky. Jest to miejsce, gdzie nie tylko można skosztować trunku, ale również zdobyć wiedzę na jego temat. W tym celu organizowany jest największy coroczny festiwal whisky w Polsce, właśnie tu, w Jastrzębiej Górze. Czas ciekawych tematycznych prelekcji, degustacji i występów artystycznych. Wykfalifikowani prelegenci serwują w tym czasie odwiedzającym gościom sporą dawkę wiedzy oraz edukują wszystkich miłośników bursztynowego trunku podczas licznych szkoleń, prezentacji i degustacji odbywających się nie tylko w Domu Whisky, ale również na terenie całego kraju. A co dla oczu? Architektura Domu Whisky, która obejmuje zarówno formę elewacji, jak i projekt wnętrza – została stworzona nie tylko w oparciu o materiały najwyższej jakości, ale także klasyczne metody stosowane podczas budowania tradycyjnych destylarni whisky. W tym celu nawet całość obiektu zwieńczono – rozpoznawalną przez wszystkich miłośników szkockiej wody życia – cynową pagodą.

Więcej informacji: https://domwhisky.pl

Obelisk „Gwiazda Północy”

Obelisk „Gwiazda Północy” jest pomnikiem powstałym z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Jastrzębiej Góry. Stanowi punkt obowiązkowy pobytu każdego turysty. To tutaj, a nie – jak wcześniej sądzono – na Przylądku Rozewie, znajduje się najbardziej na północ wysunięty punkt linii brzegowej polskiego wybrzeża. Takie “ekstremalne” położenie Jastrzębiej Góry w Polsce jest szczególne, w związku z czym najbardziej na północ wysunięty kraniec naszego kraju wyznacza pamiątkowy obelisk.

obelisk gwiazdy polnocy
Obelisk „Gwiazda Północy”​
moylarnia rozewie
Motylarnia w Rozewiu

Motylarnia w Rozewiu

Wizyta w Motylarni w Rozewiu jest jak wejście do rajskiej dżungli. W świecie bajecznych motyli, które swobodnie i frywolnie latają między odwiedzającymi, można zauroczyć się ich pięknem, wyciszyć i zrelaksować w egzotycznych okolicznościach. Motyle są wszędzie, wprawiając w zachwyt zarówno dzieci i dorosłych. Takie warunki pozwalają poczuć się jak w lesie tropikalnym, czyli naturalnym miejscu życia naszych motyli. Poznasz cykl życia motyla, począwszy od złożenia jaj, poprzez przepoczwarzanie się gąsienicy, po stadium dorosłe. Zobaczysz przedziwne poczwarki i gąsienice. Wykwalifikowani przewodnicy (w cenie biletu) ujawnią Ci motyle tajemnice. Czemu mają dwie pary skrzydeł? Z jaką prędkością latają? Czy motyle żyją tylko miłością? Jak widzą świat? Utwierdź się w przekonaniu, że świat ma więcej kolorów niż jesteś sobie w stanie wyobrazić, poprzez obserwacje fascynującego świata motyli. Nie zapomnij zabrać aparatu. To niezapomniane przeżycie jest na wyciągnięcie ręki.

Więcej informacji: https://motylarnia-rozewie.pl/

Startowisko paralotniowe

Jastrzębia Góra jest miejscem bardzo przyjaznym dla paralotniarzy. Posiada jedno główne startowisko paralotniowe, które znajduje się na klifie. Jest to niewielkich rozmiarów łąka. Zlokalizowana jest przed barierkami ograniczającymi plac z panoramą morza dla spacerowiczów, który z kolei usytuowany jest na końcu ulicy Słowackiego. Osoby chętne na bezpieczny lot widokowy paralotnią powinny skontaktować się z profesjonalnymi pilotami, którzy przede wszystkim zadbają o bezpieczeństwo.

Więcej informacji: https://leonardo.pgxc.pl/startowisko/17010

startowisko paralotnicze
Startowisko paralotniowe
Przystan kajakowa Czarna Woda
Przystań kajakowa Czarna Woda

Przystań kajakowa Czarna Woda

W Jastrzębiej Górze znajduje się na trasie szlaku kajakowego Kłanino – Czarny Młyn – Jastrzębia Góra – Ostrowo, którego długość wynosi 13 kilometrów. Jest to idealny szlak dla rodzin z dziećmi ze względu na jego łatwość. Szlak kajakowy wspaniale urozmaica możliwość spędzenia czasu w pogodne dni. Większość trasy przebiega przez tereny podmokłej pradoliny Północnych Kaszub, która jest pozbawiona przeszkód wodnych. Szlak ten posiada infrastrukturę, czyli przystanie, na których możemy się zatrzymać i odpocząć. Na przystaniach istnieje również możliwość zwodowania kajaka. Szlak nie jest jeszcze oblegany jak np. spływ Piaśnicą, dlatego na jego trasie mogą występować wodne zarośla. Szlak wiedzie rzeką o nazwie Czarna Wda, której ujście ma miejsce w Bałtyku, w związku z czym koniec szlaku jest fajnym elementem, bowiem wpływa się kajakiem na otwarte morze. 

Więcej informacji o szlakach kajakowych: 

WYSZUKAJ SZLAK KAJAKOWY

Szlaki rowerowe

Z roku na rok turystyka rowerowa zyskuje zwolenników, a spędzanie urlopu na rowerze staje się popularniejsze. Za tym trendem podąża Jastrzębia Góra, obfitująca w rozmaite szlaki rowerowe, w tym wyczekiwany, nowy odcinek ścieżki rowerowej R9, biegnącej wzdłuż wybrzeża. Ścieżka zaczyna się na ulicy Uzdrowiskowej w Jastrzębiej Górze. Trasa wiedzie równolegle do Morza Bałtyckiego w sąsiedztwie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, co sprawia, że to trasa niezwykle urokliwa. Asfaltowa nawierzchnia sprawia, że wycieczka staje się komfortowa i płynna. Spokojnie poradzą sobie z nią okazjonalni turyści rowerowi. Trasy rowerowe są dobrze oznaczone i w zdecydowanej większości mało wymagające, dzięki temu każdy turysta poradzi sobie z wyzwaniem. Mijając wspomniany fragment ścieżki warto kontynuować jazdę ową trasą, aby wjechać na część trasy zwanej „Autostradą Słońca”, ze względu na zapierające dech w piersiach widoki. Trasa rozpoczyna się w Jastrzębiej Górze na ulicy Uzdrowiskowej i wiedzie aż do Władysławowa. Po krótki odpoczynku w tej nadmorskiej miejscowości, można wybrać się dalej w podróż na Hel. Z Władysławowa trasa liczy 35 kilometrów. Trasa jest dobrze utrzymana i częściowo prowadzi przy samym morzu. W niektórych momentach jest bardzo wąsko niemniej jednak trasa ta uznawana jest za jedną z najatrakcyjniejszych w Polsce. Jadąc rowerem morze znajduje się z dwóch stron, a tuż przed Helem, droga z kostki brukowej zmienia się w leśny trakt. Wartością dodaną ów ścieżki rowerowej jest ponadto fakt, że równocześnie jest szlakiem historii militarnej, trasą, która edukuje w kwestii genezy drugiej wojny światowej. Na kolejnych odcinkach można napotkać historyczne zabudowania z tych dziejów, w tym bunkry, działa, jak również muzeum drugiej wojny światowej. Trasa ta to także ścieżka edukacyjna w innej dziedzinie. Mianowicie półwysep Helski to istotny, morski obszar lęgowy rzadkich ptaków, o których można zaczerpnąć wiedzy z tablic informacyjnych. Kolejną alternatywną trasą, która przypadnie do gustu miłośnikom wypraw nadmorskimi szlakami jest trasa wiodąca z Jastrzębiej Góry, przez Władysławowo, do Pucka. Nowo-wybudowana ścieżka rowerowa, jest w bardzo dobry stanie i zapewnia bezpieczny przejazd do Władysławowa. Po przystanku we Władysławowie, kolejnym etapem trasy jest przejazd jedenastokilometrowego odcinka w stronę Pucka. Trasa Władysławowo-Puck jest częścią Nadmorskiej Ścieżki Rowerowej wokół Zatoki Puckiej, która zaczyna się w Juracie. Podczas wycieczki rowerowej można zwiedzić wiele atrakcyjnych miejsc widokowych. Jastrzębia Góra stanowi świetną bazę wypadową do dłuższych lub bliższych wycieczek rowerowych. Wokół niej znajduje się wiele ciekawych i malowniczych tras, które przypadną do gustu zarówno okazjonalnym turystom rowerowym, jak i tym bardziej zaawansowanym, którzy lubią długie wyprawy, z ciekawymi widokami. Na trasie każdej wycieczki można odpocząć i upajać się pięknym widokiem Morza Bałtyckiego.

Zachęcamy rownież do zapozniania się z trasami znajdującymi się w serwisie : traseo.pl https://www.traseo.pl/trasy/kategoria/rower-gorski/query/Jastrzebia_Gora

nowa trasa rowerowa jastrzebia gora
Nowa trasa rowerowa Jastrzębia Góra
rowerzystka nad plaza jastrzebia gora
Rowerzystka na plaży w Jastrzębiej Górze
trasy nordic walking
Szlaki piesze i do nordic walking

Szlaki piesze i do nordic walking

Wytyczono na terenie Jastrzębiej Góry i okolic (w tym Karwi i Rozewia). Ponad trzydzieści dwa kilometry tras o zróżnicowanym stopniu trudności przeznaczonych dla marszów Nordic Walking. Sieć tras tworzy Nordic Walking Park Jastrzębia Góra to, co umożliwia ich indywidualne modyfikowanie dzięki obecnym punktom wspólnym. Trasy oznakowane są czytelnymi tablicami. Oferta Nordic Walking Park Jastrzębia Góra skierowana do entuzjastów nordic walkingu, a także miłośników innych dyscyplin, jak np. biegacze. Najpopularniejszymi trasami są: trasa nr. 1 – zielona (Wejście na trasę – przy Bulwarze Nadmorskim w Jastrzębiej Górze. Po 400 metrach punkt widokowy – ścieżka przez park  – wejście na plażę (nr 25) – połączenie z czarnym szlakiem – tunel – wąwóz – ulice Jastrzębiej Góry – przejście przez szosę 215 – las – Gwiazda Północy – Nadmorski Bulwar. Długość – 5,5 km, typ trasy – pętla, szacunkowy czas przejścia – ok. 1 h); trasa nr. 2 – czerwona (Wejście na trasę – na Nadmorskim Bulwarze w centrum Jastrzębiej Góry. Początkowo przebieg trasy pokrywa się z trasą zieloną i czarną – po 1,8 km punkt pomiaru tętna – przecięcie szlaku czarnego – dojście do ulicy Puckiej – przejście jej – wejście do lasu – dojście do jednostki wojskowej – skręt w lewo – przejście drogi nr 215 – latarnia Rozewie – punkt pomiaru tętna – Lisi Jar – plaża – las – połączenie ze szlakiem zielonym – Nadmorski Bulwar. Długość – 10,7 km, typ trasy – pętla, szacunkowy czas przejścia – 2 h); trasa nr. 3 – czarna (Początkowo szlak pokrywa się z trasą czerwoną i trasą zieloną. Leśną ścieżką w stronę Karwi – wydma (15 m n.p.m.) – przekroczenie ujścia Czarnej Wody – punkt pomiaru tętna w Karwi – wzdłuż drogi (nr 215) 2 km marsz chodnikiem – gruntową drogą w kierunku Ostrowa – przekroczenie ujścia Czarnej Wody – punkt pomiaru tętna – połączenie z zieloną trasą – tunel pod ul. Pucką – dojście do drogi nr 215 – Nadmorski Bulwar. Długość – 16,2 km, typ trasy – pętla, szacunkowy czas przejścia – 3 h).

Scena kulturalna Władysławowo

Coroczne wydarzenia organizowane przez Gminę Władysławowo. Można tu zobaczyć rozmaite spektakle (ze względu na lokalizację w nadmorskim kurorcie – głównie lżejszego kalibru, np. kabaretowe) i koncerty znanych artystów.

Strona internetowa: https://www.scenakulturalna.pl/wladyslawowo.html

scena kuturalna wladyslawowo2
Scena kulturalna Władysławowo

REGULAMIN REZERWACJI


§1 Postanowienia ogólne
Regulamin określa warunki rezerwacji i najmu miejsc noclegowych oferowanych na stronie: www.villabuki.pl Dokonanie rezerwacji jest jednoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem postanowień Regulaminu. Dokonanie rezerwacji stanowi jednocześnie zawarcie umowy najmu obiektu noclegowego między: Villa Buki, Mirosław Rogowski, ul. Bukowa 7a, 84-104 Jastrzębia Góra NIP 958-004-50-52 zwanym dalej Wykonawcą , a Klientem na warunkach określonych w regulaminie i cenniku.

§2 Umowa najmu
Umowa zawarta pomiędzy Wykonawcą, a Klientem obejmuje tylko i wyłącznie wynajem pokoju wraz ze śniadaniem. Dojazd, pozostałe wyżywienie oraz organizacja czasu pobytu leżą wyłącznie w gestii Klienta. W cenę wynajmu wliczone są opłaty za media (gaz, prąd, woda). Pobierana jest opłata miejscowe (tzw. klimatyczne) zgodnie z aktualnie obowiązującymi stawkami. Wykonawca nie będzie pobierał żadnych dodatkowych opłat ponad te, które zostały wskazane na stronie internetowej oraz w niniejszym regulaminie. Wszystkie pokoje są umeblowane i w pełni wyposażone, pościel i ręczniki hotelowe bez dodatkowych opłat.

§3 Rezerwacja
Rezerwacji można dokonać poprzez system rezerwacyjny na stronie , telefonicznie pod nr 58 774 49 00 , wysyłając e-mail na adres: recepcja@villabuki.pl, oraz osobiście na terenie obiektu przy ulicy Bukowej 7 A, 84-104 Jastrzębia Góra.

W celu dokonania rezerwacji należy podać:
– datę planowanego przyjazdu oraz długość pobytu
– planowana godzinę przyjazdu
– liczbę osób w pokoju (osoby dorosłe oraz dzieci, podając ich wiek dzieci)
– imię i nazwisko
– adres zamieszkania
– numer telefonu
– adres email
– dane do faktury, jeśli będzie wymagana
Po otrzymaniu wszystkich niezbędnych informacji do klienta zostaje przesłane potwierdzenie dokonania rezerwacji wraz z danymi do wpłaty 30% wartości całości rezerwacji w celu jej zagwarantowania.

§4 Gwarancja rezerwacji
Rezerwacja może być zagwarantowana poprzez wpłatę w czasie 48 godzin od daty otrzymania potwierdzenia rezerwacji, kaucji rezerwacyjnej w wysokości 30% opłaty za całość pobytu. Rezerwacja nie potwierdzona wpłatą w ciągu 48h, zostaje automatycznie anulowana przez hotelowy system rezerwacji !

§5 Warunki anulacji
Podany termin pobytu jest wiążący dla obu stron, w przypadku skrócenia pobytu przez klienta spółka nie zwraca wpłaconych środków. Bezpłatna anulacja nie jest możliwa. W przypadku anulacji rezerwacji pobierana jest opłata w wysokości 30% wartości rezerwacji.

Płatności
Wpłat 30% wartości pobytu, należy dokonywać po zrobieniu wstępnej rezerwacji przezsystem rezerwujący na stronie internetowej lub po  telefonicznym uzgodnieniu terminu rezerwacji. W przypadku płątności przelewem należy podać uzgodniony termin rezerwacji i imię nazwisko osoby rezerwującej lub ID rezerwacji. Na wpłaty czekamy maksymalnie 2 dni robocze. Jeżeli istnieje możliwość prosimy o przesłanie dowodu wpłaty.
Konto bankowe:
46 1030 0019 0109 8530 0046 5477
Für Überweisungen von ausländischen Konten:
PL46 1030 0019 0109 8530 0046 5477
BIC/Swift: CITIPL PX

W dniu przyjazdu do Villa Buki należy dokonać wpłaty pozostałej kwoty, w recepcji.REGULAMIN POBYTU

§1 Doba hotelowa
Doba hotelowa trwa od godziny 15:00 dnia przyjazdu Gościa, do godziny 11:00 dnia wyjazdu. Nie wymeldowanie się z pokoju do godziny 11:00 wiąże się z poniesieniem dodatkowe opłaty w wysokości 100% wartości ostatniej doby. Wcześniejszy przyjazd: w oparciu o bieżącą dostępność pokoi istnieje możliwość wcześniejszego zameldowania po konsultacji z biurem pod nr 58 774 49 00 Późniejszy wyjazd: w oparciu o bieżącą dostępność pokoi istnieje możliwość późniejszego wyjazdu za dodatkową opłatą.

§2 Meldowanie i zasady odbioru kluczy
Procedura zameldowania wymaga okazania przez Gościa dowodu tożsamości ze zdjęciem.

Villa Buki zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia Gościa, który:

• nie posiada ważnego dowodu tożsamości lub nie chce okazać dokumentu,
• znajduje się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających,
• podczas poprzedniego pobytu rażąco naruszył niniejszy Regulamin.

W przypadku przyjazdu większej liczby gości do zarezerwowanego pokoju, niż ta, która była zgłaszana przy dokonywaniu rezerwacji, lub przekraczającej pojemność pokoju rezerwowanego, uznana jest za złamanie warunków rezerwacji i skutkuje jej anulowaniem i utratą wcześniej wpłaconych środków przez klienta. Godziny pracy Villa Buki, ul. Bukowa 7a , 84-104 Jastrzębia Góra: codziennie w godz: 08:30 – 22:00 w pozostałych godzinach kontakt telefoniczny pod nr 601 581 585. Wydanie kart do pokoi nastąpi po uiszczeniu opłaty za cały zarezerwowany pobyt, z uwzględnieniem wcześniej wpłaconej kaucji gwarancyjnej.

Przyjazd nocny: Istnieje możliwość zameldowania po godzinie 22:00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

§3 Parkowanie pojazdów
Do każdego pokoju przysługuje wyłącznie jedno miejsce postojowe na parkingu zewnętrznym. Goście zobowiązani są do parkowania na miejscu wskazanym przez personel. Parking jest niestrzeżony.

§4 Wymeldowanie i zdanie kart
Zdanie karty odbywa się w recepcji Villa Buki w dniu wyjazdu w godzinach od 8:30 – 11:00. Pokoje po wyjeździe są sprawdzane przez personel obiektu, w przypadku stwierdzenia usterek, zniszczeń bądź strat w wyposażeniu pokoju, goście za powstałe szkody bądź straty w wyposażeniu zostaną dodatkowo obciążeni. Gość, który umyślnie lub przez przypadek zniszczy własność Villa Buki zobowiązany jest pokryć w całości zaistniałe koszta. Wszelkie roszczenia w sprawie ewentualnych zniszczeń zweryfikowanych przy odbiorze pokoju przez obsługę, będą dochodzone na drodze sądowej. W przypadku zgubienia karty do pokoju goście zobowiązani są do uiszczenia opłaty w wysokości 30,00 zł.

§5 Cisza nocna
Goście zobowiązani są do przestrzegania zasad dobrego sąsiedztwa, a w szczególności do przestrzegania ciszy nocnej w godzinach od 22.00 do 6.00. W przypadku zgłoszonego zakłócenia spokoju Villa Buki ma prawo wezwać ochronę lub policję oraz nałożyć na Gości karę pieniężną w wysokości 1000,00 zł doliczając ją do rachunku gościa.

§6 Odpowiedzialność za pokój
Goście zobowiązani są do utrzymywania pokoju w stanie zastanym.

– W przypadku wyrządzenia szkody w pokoju Goście zobowiązani są do zapłaty
odszkodowania w pełni pokrywającego wartość poniesionych strat, najpóźniej w dniu
wyjazdu gotówką lub kartą na ręce przedstawiciela Villa Buki. Za szkody wyrządzone przez
osoby niepełnoletnie odpowiadają rodzice lub opiekunowie prawni.

– Przy każdorazowym wyjściu z obiektu Goście zobowiązani są zamknąć wszystkie okna oraz zamknąć lokal.

§7 Zakaz palenia
Na terenie całego obiektu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu. Za naruszenie tego zakazu grozi kara pieniężna w wysokości 500,00 zł, doliczana do rachunku gościa.

§8 Zmiana cen
Villa Buki zastrzega sobie prawo do zmiany cen w wybranych okresach.

§9 Zwierzęta domowe
Zwierzęta nie są akceptowane, ewentualnie po wcześniejszym uzgodnieniu z managerem obiektu. Mogą obowiązywać dodatkowe opłaty.

§10 Siły wyższe, sytuacje wyjątkowe
W przypadku wystąpienia niemożliwych do przewidzenia okoliczności, których skutków nie można natychmiast zlikwidować zwyczajowymi środkami, Villa Buki rezerwuje sobie prawo zaproponowania Klientowi obiektu zastępczego. Villa Buki ma prawo, w przypadku wystąpienia zjawisk mających charakter siły wyższej odstąpić od umowy. Dotyczy to również przypadków, w których bezpieczeństwo osobiste Klienta lub jego majątku, z powodów niezależnych od Villa Buki nie będzie mogło być zagwarantowane. Kwoty wpłacone przez Klienta podlegają natychmiastowemu zwrotowi, z potrąceniem kwot należnych za usługi już wyświadczone.

§11 Awarie
Villa Buki zobowiązuje się do usunięcia wszelkich usterek powstałych w pokoju bez zbędnej zwłoki, maksymalnie w ciągu 24 godzin od jej zgłoszenia, chyba, że charakter usterki decyduje o dłuższym czasie jej naprawy. Awarie powstałe z przyczyn niezależnych od Villa Buki (dostawa mediów, w tym TV oraz Internetu, awarie sprzętów znajdujących się w apartamencie) nie stanowią podstawy do rezygnacji z rezerwacji lub zmiany ceny za zarezerwowany pokój – klient zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za całość rezerwacji.

§12 Dane osobowe
Dane osobowe (adres e-mail) przekazywane przez Klientów będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji rezerwacji oraz do ewentualnego wysyłania informacji o akcjach promocyjnych Villa Buki. Dane powyższe nie zostaną przekazane ani odsprzedane żadnym podmiotom trzecim. Klient ma prawo do rezygnacji z uczestnictwa w kampaniach promocyjnych.

§13 Rozliczanie minibaru
W każdym pokoju do dyspozycji gości oddane zostają wyposażone minibary. Stan minibaru jest sprawdzany przez pokojową przy każdym serwisie. Pomiędzy serwisami Goście mają możliwość uzupełnienia minibaru na życzenie. Korzystanie z minibaru następuje na podstawie cennika zawartego w informatorze znajdującym się w pokoju. Rozliczenie minibaru następuje poprzez wypełnienie formularza i zapisanie w nim ilości wykorzystanych produktów. Stan podany przez gościa ze stanem faktycznym zostaje zweryfikowany przez pokojową i podany recepcji w momencie wymeldowania. Wszelkie niezgodności wyjaśniane i regulowane są na miejscu.

§14 Rozstrzyganie sporów
Prawem właściwym dla sporów pomiędzy właścicielem a klientem jest prawo polskie. Spory rozstrzygane będą przez sąd właściwy dla siedziby Villa Buki.

§15 Postanowienia końcowe
– Liczba osób zamieszkujących w obiekcie nie może być większa od podanej w karcie meldunkowej. W przypadku przekroczenia tej liczby Villa Buki ma prawo pobrać opłatę za każdą dodatkową osobę lub zerwać kontrakt ze skutkiem natychmiastowym bez zwrotu wniesionej wcześniej opłaty.

– Prosimy o nie pozostawianie wartościowych przedmiotów w obiekcie – Villa Buki nie ponosi odpowiedzialności za ich utratę lub zniszczenie

– osoby niezameldowane w obiekcie nie mają wstępu na teren obiektu bez zgody obsługi obiektu. Regulamin określa warunki pobytu w obiekcie Villa Buki. Dokonanie rezerwacji jest jednoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem postanowień Regulaminu.POLITYKA PRYWATNOŚCI


1. Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez użytkowników w związku z korzystaniem przez nich z usług oferowanych przez serwis internetowy (dalej: Serwis)

2. W trosce o bezpieczeństwo powierzonych danych osobowych Administrator działa w oparciu o wewnętrzne procedury i zalecenia, zgodne z odpowiednimi aktami prawnymi w zakresie ochrony danych osobowych, a w szczególności z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46 WE.

3. Administrator dokłada szczególnej staranności w celu ochrony interesów osób, których dane dotyczą, a w szczególności zapewnia, iż dane osobowe są:
a. przetwarzane zgodnie z prawem;
b. zbierane dla oznaczonych, zgodnych z prawem celów i niepoddawane dalszemu przetwarzaniu niezgodnemu z tymi celami;
c. merytorycznie poprawne i adekwatne w stosunku do celów, w jakich są przetwarzane;
d. przechowywane w postaci umożliwiającej identyfikację osób, których dotyczą, nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągnięcia celu przetwarzania.

4. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie zgody wyrażanej przez użytkowników Serwisu oraz w przypadkach, w których przepisy obowiązującego prawa upoważniają Administratora do przetwarzania danych osobowych.

5. Administrator przetwarza dobrowolnie podane przez użytkowników Serwisu dane osobowe, jedynie w celu: udzielania odpowiedzi na zapytania użytkowników kierowane przy użyciu formularza kontaktowego, w następującym zakresie:
a. imię i nazwisko
b. adres e-mail
c. numer telefonu

6. Dane osobowe użytkowników serwisu nie są sprzedawane ani udostępniane osobom trzecim oraz podlegają profilowaniu tj. zautomatyzowanemu przetwarzaniu w celu dokonania oceny i określenia cech osobowych lub potrzeb użytkowników.

7. Do przetwarzanych przez Administratora danych przysługuje wgląd użytkownikowi Serwisu, który je przekazał. Użytkownik ma również prawo do modyfikacji tych danych, żądania ich przekazania innemu podmiotowi oraz ograniczenia lub zaprzestania przetwarzania swoich danych osobowych w dowolnym momencie. W dowolnym momencie użytkownik może również cofnąć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie swoich danych oraz żądać usunięcia swoich danych osobowych z serwisu.

8. W celu wykonania swoich praw wskazanych w pkt. 8 powyżej użytkownik Serwisu powinien skontaktować się z Administratorem korzystając z tego samego adresu email lub numeru telefonu przekazanego do Serwisu, kontaktując się na adres obiektu.

9. Administrator realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniach w następujący sposób:
a. poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzu informacje,
b. poprzez gromadzenie plików “cookies”

10. Przy pierwszej wizycie na stronie, użytkownik jest informowany o używaniu plików cookies. Pozostając na stronie użytkownik akceptuje stosowanie zwykłych plików cookies na stronie internetowej. Brak zmiany po stronie użytkowników ustawień przeglądarki jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na użycie plików „cookies”.

11. Instalacja plików „cookies” jest konieczna do prawidłowego świadczenia usług w Serwisie W plikach „cookies” znajdują się informacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej, w szczególności tych wymagających autoryzacji. Użytkownik może w każdym czasie zmienić ustawienia swojej przeglądarki tak, aby pliki cookies były albo akceptowane, albo odrzucane lub tak, aby użytkownik był powiadamiany o nieumieszczaniu tych plików na swoim komputerze.

12. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików „cookies”
a. sesyjne – pozostają w przeglądarce do momentu jej wyłączenia lub wylogowania się ze strony internetowej na której zostały zamieszczone,
b. stałe – pozostają w przeglądarce internetowej urządzenia do czasu ich usunięcia przez użytkownika bądź do z góry ustalonego czasu określonego w parametrach pliku cookies.

13. W Serwisie mogą pojawiać się linki do innych stron internetowych, które działają niezależnie od Serwisu i nie są w żaden sposób nadzorowane przez Serwis. Strony te mogą posiadać własne polityki dotyczące prywatności oraz regulaminy, z którymi zalecamy się uważnie zapoznać.

14. Administrator zastrzega sobie prawo do zmiany w polityce prywatności serwisu, co może zostać spowodowane przez rozwój technologii internetowej, ewentualne zmiany prawa w zakresie ochrony danych osobowych oraz rozwój Serwisu. O wszelkich zmianach będziemy informować użytkowników w sposób widoczny i zrozumiały.

Dane firmy / company details

Tawerna-Bar Morski Mirosław Rogowski
Starowiejska 57
84-230 Rumia
NIP 9580045052

de_DE